Test oblečenia Devold alebo Sedem spotených
HUDY tím-zákazníci
8 minut čtení
Ak treba niečo riadne vyskúšať, zistiť klady a zápory, na základe ktorých možno prípadne vylepšovať, spýtajte sa tých, ktorí majú s danými vecami osobnú skúsenosť. To samozrejme nie je žiadna novinka, ale platí aj pre outdoorové oblečenie. Tak žiadne okolky a poďme sa pozrieť na skúsenosti a hodnotenie oblečenia z merino vlny DEVOLD našich zákazníkov v rámci letnej akcie "Sedem spotených"!
PAVLÍNA: S DEVOLDOM NA OUTDOOROVÉ AKTIVITY
Keď na mňa na facebookovom účte HUDY vyskočila súťaž „Sedem spotených“, ktorej cieľom bolo nájsť sedem testerov, ktorí po dobu zhruba jedného mesiaca otestujú merino oblečenie Devold, neváhala som ani minútu. Rada skúšam nové značky, s ktorými nemám doterajšiu skúsenosť, čo platí práve pre Devold. Ako to teda dopadlo? Obstáli?
Dostala som merino tričko Devold Myrull Tee a merinové predĺžené nohavičky Breeze. Začnime teda tričkom. Na stránkach HUDY som sa dočítala, že Myrull Tee kombinuje merino vlnu spolu s prírodným vláknom TENCEL. Toto vlákno sa vyrába z celulózy dreva. Tričko by malo byť príjemne chladivé a odolávať pachom. Posledné spomínané som si chcela overiť, pretože nie každé merino túto vlastnosť naozaj spĺňa. Preto som sa rozhodla tričko po celú dobu testovania neprať. Snažila som sa mu dať naozaj zabrať a brala ho takmer všade. Nachodila som s ním mnoho výškových metrov pri zdolávaní českých a slovenských vrcholkov, najazdila veľa kilometrov na bicykli a zároveň zabehla množstvo tréningov, či už v meste alebo v horách.
Musím povedať, že práve pri behu ma veľmi milo prekvapilo, nakoľko ani po dvojdňovom behaní na Dolnej Morave nebolo cítiť. Vlastne som ho začala cítiť až ku koncu testovania, čo ma na začiatku testovania ani vo sne nenapadlo. Okrem už spomínaných vlastností som sa dočítala, že je tričko pohodlného a voľnejšieho strihu. Toto rozhodne potvrdzujem, pretože som urobila veľkú chybu a so svojou bežnou veľkosťou XS som si vzala S, teda je mi naozaj veľké. Pravdepodobne by mi bola voľnejšia aj najmenšia veľkosť, preto ak ste chudučkí, musíte počítať s tým, že vám na telo nebude. Všetkým ostatným odporúčam brať si o číslo menšie, než ste zvyknuté. Síce je začiatok leta, ale ja sa naozaj teším až ho vyskúšam aj počas svojich športových aktivít v zimných mesiacoch. Záverom teda tričko odporúčam, či už jazdíte na bicykli, chodíte na hory, beháte alebo chcete len dobre vyzerať v bežnom živote. Rozhodne sa vám v šatníku nestratí.
Z merinových nohavičiek som mala spočiatku rozporuplné pocity, pretože preferujem úplne odlišný strih spodnej bielizne, než je tento predĺžený. Priznám sa, že mi trvalo, kým sme sa spolu zžili a myslím si, že pre mňa budú príjemnejšie na zimné radovánky (turistika, beh), kde vďaka nim budem mať zadok v teple. Počas leta, sa chceme všetky opáliť, a preto volíme čo možno najkratšiu vrstvu oblečenia (čím kratšie, tým lepšie). V tomto prípade sa vám môže stať, že bude vrchná vrstva kratšia ako tieto nohavičky. Musím sa však priznať, že aj ja, zarytý odporca „nohavičkového“ strihu som si nakoniec zvykla a zrazu som zabudla, že ich na sebe vôbec mám. Sú naozaj ľahké, prispôsobia sa a čo je najväčší bonus, nohavičky sa nevyhŕňajú, a aj po niekoľkohodinovej aktivite ich nájdete tam, kde majú byť. Toto je podľa mňa častá nevýhoda tohoto strihu. Ak nie ste zvyknuté na tento strih bielizne, nečakajte, že ich budete hneď po prvých pár minútach milovať, ale veľmi rýchlo si zvyknete a zaručujem, že s výberom týchto nohavičiek nešliapnete vedľa.
Zhrnutie:
Ako som už spomenula, toto bola moja prvá skúsenosť s nórskou značkou Devold a pevne verím že nie posledná. Vďaka svojej kvalite a príjemnému materiálu našla v mojom outdoorovom šatníku svoje miesto veľmi skoro. Ďakujem za možnosť vyskúšania niečoho nového.
Marek: príjemná kvalita
Naskytla sa mi možnosť vyskúšať vlnené merino tričko Langevag Tee a trenírky Breeze Devold. Ďakujem veľmi pekne za príležitosť! Oblečenie z tejto vlny má široké využitie. Tričko a trenírky som skúsil predovšetkým pri turistike a cyklistike. Oblečený v merine som nachodil niekoľko desiatok kilometrov a raz som si ho vzal na bicykel. Merino som vzal okrem potuliek po Česku aj do Chorvátska, príležitostí na potenie bolo dosť.
Technické špecifikácie radšej preskočím a budem sa venovať skôr poznatkom a pocitom jedného obyčajného chlapca z južných Čiech. Na prvý pohľad ihneď po rozbalení ma prekvapila váha. Oba kúsky sú ľahké, pre „gramárov“ na výlety úplne ideálne! Nízka hmotnosť má ale aj druhú nepríjemnejšiu stranu mince. Oblečenie je trochu tenké. Pri trenírkach „tenkosť“ toľko nevadí, obzvlášť v letných mesiacoch. Zato tričko je náchylnejšie na odery. Toľko k prvým dojmom.
Veľkostne mi oblečenie sadlo. Tričko bolo trochu voľnejšie, ale to je skôr o tom, čo komu vyhovuje. Meriam niečo cez 180 cm a vážim 80 kg a veľkosť L mi sadla.
Ak sa v merine spotíte raz, dvakrát, trikrát, tak vám nebráni v ďalšom nosení takmer žiadny zápach. Sila merina spočíva predovšetkým v tom, že oblečenie nezapácha toľko ako bežná bavlna či syntetika. Pre overenie tohto faktu som zvolil mierne „prasácku“ metódu. Oblečenie som dal vyprať až po cca dvoch týždňoch pravidelného používania. Merino po celú dobu nebolo cítiť. Začalo trošku zapáchať až pri „poslednom kole“, keď som ho predtým odložil do igelitky mierne vlhké… Nechajte vždy pred uložením oblečenia dostatočne doschnúť!
Merino som podrobil aj pyžamovej skúške. Nemám čo vytknúť, spal som dobre. Či preto, že tričko je pohodlné alebo som bol uťahaný, to už neviem. Tričko sa mi podarilo trošku natrhnúť, ale skôr ako o zlé nite išlo o moju nešikovnosť. Jedná sa o maličkú odreninu pri leme, nič čo by sa nedalo zašiť.
Zhrnutie:
Kvalitné, príjemné a dizajnovo podarené oblečenie najmä na outdoorové aktivity.
Kristína: POHODLIE A KOMFORT Aj V ZLOM POČASÍ
Myslím, že o sebe môžem bezpečne povedať, že som zodpovedná. A tak keď som dostala za úlohu otestovať Devold merino tričko Norang Tee a nohavičky Breeze Hipster, bolo mi jasné, že jednoducho nemôžem ísť len na záhradu okopávať zemiaky! A pretože sme oblečení mali dať do tela, rozhodla som sa, že ho vyskúšam na náročnej turistike, ferrate a počas lezenia u našich susedov v Tirolsku.
„Kristína nemá rada žiadne zmeny, či už pozitívne alebo negatívne,“ hovorí môj šéf v práci. Musím uznať, že má pravdu. Doteraz som nosila v lete technické tričká a síce som bola spokojná, ale že to ide s merinom lepšie som sa presvedčiť nedala. A čo sa týka nohavičiek, tak som sa držala staromódnej klasiky. Nohavičky mi cez prah nesmú! Veď to musí byť nepohodlné, tesné, zarezávajúce sa atď. Takže výzva pre mňa bola skutočnou výzvou! Bol čas postaviť sa svojmu strachu!
Ako prvú skúšku som stanovila výstup na Guffertspitze. Zvolila som náročnejší okružný výstup. Bolo treba sa trochu obetovať. A že to bola obeť poriadna! Hlásili dážď. Nevadí, však pribalím nepremokavé oblečenie, že? Ráno pri obliekaní som hneď rozpoznala rozdiel. Merino je na dotyk jemné, príjemné a na rozdiel od môjho technického trička pruží. Karanténne kilá tak tričko schovalo parádne! Keď máte vystúpiť 1 500 výškových metrov na 7 kilometroch, to už sa holt spotíte. A že ja som sa potila fest! Cítila som, že tričko je spotené, ale keď som na mieste videla tú fotku, celú túru som potom následne premýšľala, že bude úplne nechutné nosiť to tričko celý týždeň, ako som plánovala! S pribúdajúcimi výškovými metrami však klesala teplota a dul vietor. Musím uznať, že „pábitelia“ mali pravdu, merino naozaj nechladí! Pod vrcholom už bola taká zima, že oblečenie už zase uschlo. Ale nie na dlho. Pár metrov pod vrcholom prišiel taký super lejak, že kým som stihla obliecť bundu, bola som na niekoľkých miestach durch. Ako hovorím, išla som do toho naplno! Ale všetko zlé je na niečo dobré, mala som aspoň možnosť vyskúšať ďalší rozdiel. Mokré tričko nebolo nepríjemné na tele. Cítila som rozdiely medzi mokrými a suchými časťami trička, ale pocitovo som sa cítila dobre. Tiež som prvýkrát vyskúšala nohavičky. Musím povedať, že nechápem môj mnohoročný odpor k nohavičkám! Ale o tom neskôr.
Tiež milujete, keď si vykúpaní a svieži obliekate čistú vypranú bielizeň? Ale ja mám smolu! Hovorila som si pred spaním. Môj mozog ráno síce vedel, že si neobliekam čisté tričko, ale nos nespoznal nič. Dokonalá kamufláž! Takže ďalšou úlohou bolo prevetrať merino ferratou. Ako tričko odolá mechanickému treniu hrudného úväzu? Ale ešte viac ma hrýzla otázka, čo nohavičky v sedáku? Musím uznať, že ferratu obidva kúsky zvládli na jednotku! Tričko nemá žiadne dierky, a to si myslím, že pod hrudným úväzom a batohom (niesla som lano) bolo mechanického trenia až až! Možno si hovoríte, že to sa predsa neobjaví tak rýchlo, ale verte, že poznám prípad, kedy sa na úplne novom a veľmi drahom merino tričku objavili dierky práve po takej prvej ferrate. Ale to hlavné: Tie nohavičky! Jednoducho každá žena vie, že vyťahovať nohavičky zarezávajúce sa do intímnych partií v sedáku je jednoducho trochu boj. Ale keď máte predĺžené nohavičky, je po starostiach!
Ako poslednú ťažšiu skúšku som vybrala lezenie. Avšak predpoveď počasia nepriala, malo pršať. Takže kamarátka chcela radšej na stenu ako na skaly. No to bol nápad! Šialené teplo, dusno, človek sa spotil už pri platení vstupu a do toho ešte podávať výkony? Ale dostala som úlohu a tá sa musí splniť! Keď som odpočívala, ešte to šlo, to som sa jednoducho len prehrievala, ale akonáhle som liezla, bolo to príšerné. Po prvej ceste sa tričko dalo žmýkať, tak zo mňa lialo. Čakala som, kedy sa ma ostatní lezci začnú pýtať, či som v poriadku. Ale možno na mňa pozerali len preto, že keď mi je horúco, moja tvár je jedna veľká červená guľa. Priznám sa, že do takého dusna to ale asi nebola najlepšia voľba. Pri nohavičkách dobré, ale to tričko bolo naozaj strašne moc hrejivé. Ale aby som nehanila a nezvaľovala vinu na tričko, ono sa tam potil úplne každý. Len jednoducho dievčatá tričká odhodili a liezli v podprsenke, ja som liezla v merino triku. Proste proti prúdu.
Zhrnutie:
Na záver by som chcela napísať, že merino tričko aj nohavičky rozhodne odporúčam! Prevedenie oboch kúskov bolo vynikajúce, cítila som sa v ňom pohodlne a hlavne komfortne, čo oceňujem predovšetkým v horách v zlom počasí.
Výhody:
- Ľahký, hebučký, pružný materiál, ktorý sa veľmi príjemne nosí.
- Hrejivé, aj keď je merino oblečenie spotené alebo jednoducho len mokré.
- Nezapácha aj po niekoľkých úplne spotených použitiach (nosila som tričko v kuse týždeň. Počas týždňa som prešla náročný trek, náročnú feratu a pár ľahkých prechádzok).
- Na niekoľkodennú túru stačí jedno tričko a nohavičky tiež.
- Predĺžené nohavičky sa nezarezávajú a robia vážne pekné pozadie!
Nevýhody:
- Pri skutočne veľkej horúčave, parne a dusnu hrialo ešte viac a dostavil sa taký splavenejší pocit.
- Príde mi, že sa tričko aj nohavičky počas veľmi krátkej doby stihli už trochu vyťahať, nepatrne, ale trochu áno (preto pri nákupe radím vyberať veľkosť tak, aby ste mali oblečenie priamo na telo a nie voľné).
- Merino neschne tak rýchlo ako technické oblečenie (toto je skôr porovnanie ako nevýhoda).
Bára: keď merino, tak Devold!
Tak som bola vybraná ako testovacia myška na merino výrobky Devold. Kto by sa rád nestal takou myškou, že áno, Devold jednoducho chceš! Už od nich pár vecí vlastným, teda účasť v tejto súťaži bola jasná voľba. Na vyskúšanie som dostala boxerky Breeze Hipster a letné tričko Valldal Tee.
Pretože už som sa párkrát spálila s výberom veľkosti na diaľku, tak som poctivo študovala každý centimeter v tabuľke veľkostí a presne mi vychádzala veľkosť S. Po doručení boxeriek som ale zistila, že na papieri je moje brucho S, ale boxerky majú trochu iný názor v páse, tak aspoň mám ďalší dôvod zapracovať na summer body do plaviek. Keď som ale vyskúšala tričko veľkosti S, tak to mi naopak hovorilo, že moje brucho je aspoň XS, asi dosť široký strih. Na jednu stranu ma toto zistenie po skúsenosti s boxerkami potešilo, na druhú stranu som v triku plávala ako v pyžame.
Keďže ma za pár týždňov čakala účasť na dlhšej prechádzke po Beskydoch zvaná B7, prvá skúška prebehla počas nej. Pri behu v kopcovitých Bielych Karpatoch som nakoniec za väčšiu veľkosť trička bola rada, pretože to aj v letných dňoch pekne vetralo a nemala som spotený chrbát až po...zem.
Krátko potom som odišla na testovaciu cestu do krajiny vína, pizze, cestovín a futbalových majstrov do Talianska, konkrétne do Dolomitov. Celý týždeň som denne trápila oblečenie lezením na vežiach Cinque Torri alebo na skalách okolo Passo Lagazuoi, takže som sa zapotila smrteľným potom pri zdolávaní 150 metrovej veže cestou Myriam alebo potom počas jej zlaňovania. A v tunajšom horskom počasí, kedy sa strieda ostré horské slnko s vetrom a chladom zo skál, som vlastne nakoniec bola celkom rada, že tričko bolo väčšie. Tiež má toto tričko jednu super vlastnosť: keď máte magnézium úplne všade, na tielko sa nechytá, takže po vylezení cesty vyzeráte ako blázon, čo má celú tvár od "mága" a pritom čisté tričko.
Zhrnutie:
Na leto voľnejší strih nevadí, ale radšej počítajte s tým, že tričká sú širšieho strihu a spodné časti oblečenia naopak sedia podľa tabuľky veľkostí. Na letné aktivity ideálne a boxerky nakoniec tiež pekne sedeli, a hlavne sa nezhŕňali nohavičky hore, čo sa mi snáď stalo prvýkrát v živote. A pokiaľ merino, tak vždy Devold.
PetEr: SPOTENÝ DEVOLD NEZAPÁCHA
Mám 35 rokov, žijem v Strážnici v podhorí Bielych Karpát a nie som bohvie ako veľmi aktívny športovec. Jazdím na bajku práve po kopcoch za Strážnicou, lyžujem, a staviam rodinný dom. A pri tom všetkom sa abnormálne potím. Ak by sa potivosť ľudí merala na škále od 0 do 10, ja budem tak na 18. Takže mne bolo hneď jasné, že táto akcia je presne pre mňa.
Keďže som už nejaký ten piatok nútený so svojim potom žiť, musíme spolu tak nejako vychádzať v kooperácii. Preto mám v šatníku na civilné nosenie iba 100% bavlnu a na športovanie hromadu „termohandier”. Ale medzi nimi som doteraz nemal nič z merina. Nie, že by som o ňom nevedel, ale dôvod je prostý - cena. Keďže lacné termotričká sa dajú kúpiť za pár eur, kvalitnejšie za pár desiatok, tak mi bolo ľúto dať dvoj-trojnásobok za merino. Obzvlášť, keď nezávisle od ceny prepotím všetky termo tričká rovnako rýchlo a po použití smrdia tiež podobne… Čiže keď mi došiel balík s DEVOLD tričkom Leira tee a trenkami Breeze, veľmi som sa tešil na to, čo na mojich spotených dobrodružstvách predvedú.
Po vybalení som bol veľmi milo prekvapený samotným príjemným prírodným materiálom. Hneď popoludní sa začala prvá skúška: cesta autom v krásnych cca 33 °C. Po vysadnutí nastalo drobné sklamanie, pretože prepotený koláč na chrbte bol veľmi vidieť. Ale za to skôr môže oranžová farba trička, než samotný materiál. Po chvíli ale bolo tričko suché a nepríjemný pocit spoteného trička bol preč. Takže prvý plus bod. Druhá skúška nastala pri fyzickej záťaži na stavbe. Ťahanie fúrika a tehál spôsobilo, že moja továreň na pot išla na 120%. Tu už tričko začalo nestíhať. Pretože sa nejedná o upnuté tričko na telo, ale má voľný strih, neodvádzalo mi pot priamo z tela a po chvíľke už bolo nosenie nepríjemné a musel som sa prezliecť. Keďže sa merino chvastá tým, ako nezapácha, podobnú záťaž som mu dopriaval každý deň. A musím uznať, že oproti umelým materiálom, ktoré po jednom, maximálne dvoch použitiach začínajú pachom samé odpudzovať okolitý hmyz, DEVOLD vydržal bez zápachu podstatne dlhšie. Až snáď 4. deň začínal byť vnímateľný čuchom. Takže v tomto ohľade jednoznačná výhoda. Pri spodnej bielizni som teda s dovolením cyklus skrátil a 4 dni bez prania trenírky nepoužíval. Ale musím uznať, že na nosenie sú super a žiadny problém spojený s „vlkom“ atď. som nemal.
Záťažovou skúškou mala byť bajkovacia dovolenka v Alpách, kam sme vyrazili na 4 dni intenzívneho jazdenia. A tu bohužiaľ tričko neobstálo. Problém je, že jazdím s batohom na chrbte. Takže keď som po chvíľke opäť začal tvoriť pot na hektolitre, tričko na chrbte by sa dalo žmýkať. Čo by samozrejme nevadilo. Lenže opätovný problém - voľný strih. Tým pádom pot zostáva na chrbte a akonáhle trochu zafúkalo, musel som sa prezliecť. Na druhú stranu, keď sme si dávali pauzu a bolo potrebné presušiť prepotené umelé termotričko, prezliecť sa do merina bola paráda. Spodnú bielizeň bohužiaľ posúdiť nemôžem, pretože na bicykel používam cyklovložku.
Poučený z bajku som vyrazil do Slovinska na turistickú dovolenku. Priznám sa, že keď sme šli na dlhší výstup na Triglav s ťažším batohom, tričko som si nedával, pretože by to dopadlo úplne rovnako ako na bicykli. Pri ľahšom batohu alebo len tak na voľný čas je tričko fajn. Na pešiu turistiku však dávam veľa plusových bodov spodnej bielizni. Dva dni v pohybe, pot by sa dal vyvážať na export a všetko je úplne v suchu. Situáciu, keď druhú polovicu túry idete s „vlkom v nohaviciach”, asi nechce zažiť nikto. Opäť sa ale ospravedlňujem, fetišistický pokus na týždenné nosenie spodnej bielizne a následné zisťovanie jeho arómy prenechám s dovolením niekomu inému.
Zhrnutie:
Tričko je zo skvelého materiálu, príjemné na nosenie, naozaj zapácha podstatne neskôr ako termotričká z umeliny. Na druhú stranu - pre mňa, ktorý sa naozaj potí abnormálnym spôsobom, toto tričko neplní funkciu "prvej vrstvy", ktorá okamžite odvedie pot preč od tela. Možno keby tričko bolo viac na telo, tak by hodnotenie bolo iné. Spodná bielizeň je fantastická, a to asi aj vďaka tomu, že sa jedná o upnuté boxerky a nie o voľný strih. Rozhodne ale nechcem nikoho odradiť od kúpy týchto produktov! Viem, že 99,9 % ľudí na svete sa potí podstatne menej ako ja a tým veci od DEVOLD poslúžia úplne skvele!
Tereza: s devoldom na vodu
Moje najobľúbenejšie športové náčinie je morský kajak. A hoci častejšie brázdim južnejšie more, obľúbila som si Devold rovnako ako Nansen a chlapci z Framu. Na kajakové testovanie som dostala tričko Devold Trollstigen a boxerky Devold Breeze.
Oproti normálnemu kajaku, ste v morskom kajaku viac v suchu, môžete si tak namiesto neoprénu dovoliť obliecť bežné športové a funkčné oblečenie. Veľa sa za deň nasedíte. V tomto smere som bola s boxerkami Devold Breeze maximálne spokojná. Do lode síce nenašpliecha voda, ale v teplotách nad 25 stupňov sa spotíš ani nemusíš veľmi pádlovať. V syntetickom spodnom prádle som sa vždy v týchto teplotách potila veľa, čo na tom že to potom na brehu rýchlo uschne. Vo vlnenej bielizni je to úplne iný pocit, je dosť priedušná a nemala som nepríjemný pocit, že sa potím, tak ako v syntetickej bielizni. Väčšinou dávam prednosť klasickému strihu, pretože nosím rada do lode legíny, ale ani pod upnutým materiálom boxeriek nijako pocitovo nevadili. Na brehu pokojne môžem legíny odložiť a v boxerkách aspoň nemám pocit, že pobehujem okolo kajaku v spodnom prádle. Tričko Trollstigen som vzala hneď na niekoľko výletov.
Brnenská priehrada
Každé pondelkové popoludnie pravidelne pádlujem na Brnenskej priehrade. Popoludní síce ešte býva teplo, ale na vodnej hladine je to vždy znesiteľnejšie. Aj tak sa mi vždy pod vestou spotí chrbát, nech už mám na sebe čokoľvek. Strih trička má voľnejšie rukávy a širší výstrih, takže viac vetralo aspoň na týchto miestach. Kým som upratala loď a zašla vedľa na občerstvenie, bol chrbát suchý. Pri pive navyše urobíte parádu a nikto nespozná, že ste práve pádlovali 10 km a ani si potom nedali sprchu.
Sliezska Harta
20 krásnych kilometrov v podhorí Jeseníkov. Tu sa veľmi ukázala teplotná univerzálnosť vlny v plnom rozsahu. Ráno pod mrakom (cca 20 ° C), počasie sa vyhráža aj drobným mrholením. Asi dvakrát hodím cez tričko tenkú mikinu a zase ju vyzliekam, fakt ťažko povedať, ako bude. Pred obedovou pauzou sa veľmi rozfúkalo. Chrbát pod vestou klasicky mokrý. Prepotený chrbát v syntetickom tričku sa na vás nalepí a keď k tomu ešte fúkne, je to pecka. Tričko Trollstigen v tomto smere zafungovalo bezchybne, vlhká vlna sa mi na chrbát neprilepila a po obede už bolo tričko krásne suché. Popoludní nás počasie trochu prekvapilo a slnko potrestalo všetkých, čo zabudli opaľovací krém. Aspoň že v tričku bolo stále pohodlne napriek tomu, že farba mojej tváre sa farbe trička veľmi priblížila.
Lezenie v Dolomitoch
Rovnako ako na Harte som pri lezení ocenila teplotnú univerzálnosť. Hlavne keď sme hodinu čakali v štande, kým vrtuľník dĺžku nad nami vyrieši záchrannú akciu. To som bola najviac šťastná za zadok v teple vo vlne. Následne samozrejme aj za to, že s horolezcom nad nami to dobre dopadlo a my sme mohli pokračovať v zdolávaní veže.
Zhrnutie:
Na vode som všeobecne bola s tričkom veľmi spokojná, nosilo sa príjemne. Ani pod vestou sa nevytvárali žmolky či iné prejavy toho, že by tričko dostalo zabrať. Čo sa týka strihu, ma osobne veľmi nevyhovuje široký výstrih. Na mori by som pri viacdennom putovaní mala asi od kombinácie soli a dotiahnutej vesty odreté ramená. Zvolila som veľkosť S (168 cm, 60 kg) a strih bol na mňa voľnejší. Na more by som skúsila o veľkosť menšiu. Variant v širšom strihu ale bezchybne poslúži ako štýlové a príjemné tričko na dlhú cestu autom. Na menej náročné vodácke výlety po česku je ale bezchybné. V horúčavách voľnejší strih oceníte rovnako ako dizajn na obedové či večerné posedenie.
- + teplotná univerzálnosť
- + nemáte pocit mokrého chrbta
- + vlna v kombinácii s Tencelom nechytá pachy
- + desing
- - vždy boli (a asi budú) pri Devolde veľkosti, dobre sa zmerajte podľa veľkostnej tabuľky a ak váhate medzi dvoma veľkosťami, berte rozhodne menšiu
- - pre náročnejšie využitie na more širší výstrih
Zdeněk: 9 DNÍ S DEVOLDOM
Zdenkove zážitky s Devoldom boli natoľko intenzívne, že vyšli ako samostatný článok.