Skialpinizmus, lyžovanie, snežnice

Patríte k milovníkom zimných športov? Potom si vás možno okrem klasického lyžovania a bežeckého lyžovania získajú aj ďalšie populárne zimné športové aktivity. Aké? Čo tak vyskúšať skitouring, freeride, ľadolezenie, turistiku na snežniciach alebo skialpinizmus, vďaka ktorému si môžete vychutnať nezabudnuteľnú jazdu v nedotknutom teréne? Stačí si zaobstarať potrebné skialpové vybavenie a vykročiť v ústrety novým zážitkom.

HUDY – prémiové zážitky a vybavenie, na ktoré sa môžete spoľahnúť

  • Doprava zadarmo pri nákupe nad 20 Eur
  • Všetok tovar máme skladom a odosielame ho ihneď k vám
  • Jednoduchá rezervácia tovaru na našich predajniach
  • 30 dní na vrátenie tovaru bez udania dôvodu

AKO VYBRAŤ SKIALPINISTICKÉ LYŽE?

Čo patrí k najdôležitejšiemu vybaveniu na skialpy? Základom sú pochopiteľne skialpové lyže, skialpové topánky a skialpové viazanie. Pri výbere lyží sa zamerajte predovšetkým na ich vlastnosti a tiež hmotnosť, ktorá by mala byť čo najnižšia. Ideálne by mali byť skialpinistické lyže zhruba o 10 centimetrov kratšie, než je vaša výška. Neoddeliteľnou súčasťou lyží sú stúpacie pásy, ktoré vždy vyberajte s ohľadom na terén, v ktorom sa budete primárne pohybovať.

VÝBER SKIALPOVÝCH topánok

Rovnako ako pri výbere skialpových lyží aj pri výbere skialpových lyžiarok by ste sa mali riadiť tým, akým spôsobom ich budete využívať. Pokiaľ viac jazdíte, voľte štvorprackové vyššie topánky s váhou 1 350 až 1 600 gramov. V prípade, že u vás dominuje výstup, siahnite po topánkach s jednou až dvoma prackami s váhou 700 až 1 050 gramov. Lyžiarky vyberajte aj na základe toho, aké máte lyže a viazanie. Pokiaľ sú lyže ľahké, mali by byť ľahké aj lyžiarky a naopak. Kvalitné vybavenie na skialpinizmus je spojené napríklad s osvedčenými značkami Fischer, ZagLa Sportiva alebo Dynafit.

NEPODCEŇTE ANI LAVíNOVÚ VÝBAVU

Pokiaľ plánujete, že sa budete pohybovať aj v exponovanom teréne alebo na ľadovci, nemalo by vám chýbať ani zimné lezecké vybavenie v podobe mačiek, cepínu a nesmekov (protišmykové návleky). Samozrejmosťou by mala byť aj prilba, ktorá vás ochráni pred zranením, a lavínové vybavenie, ktorého neoddeliteľnou súčasťou je predovšetkým lavínový vyhľadávač, sonda a lopata.

Novinky z Hudy blogu

NEMO Equipment – pre nás novinka, v Amerike stálica

NEMO Equipment – pre nás novinka, v Amerike stálica 3 minuty čtení

Americký výrobca NEMO je na slovenskom trhu stále ešte trochu nováčikom. Aj tak si ale stihol dobyť významné postavenie v povedomí našej odbornej, outdoorovej verejnosti napríklad svojimi karimatkami. V skutočnosti NEMO žiadny nováčik už dávno nie je. Vo svojej domovine značka oficiálne existuje od roku 2004 a z pôvodnej „garážovky“ a doslova „one-man-show“ sa vypracovala nie na najväčšiu, nie na najbohatšiu, ale napriek tomu na najpredávanejšiu značku svojho segmentu na americkom trhu. Kto stojí za NEMO? A stoja jeho výrobky naozaj za to?!

24. 5. 2024, René Kujan

RECENZIA: TESTUJEME JEDNODŇOVÝ BATOH MILLET UBIC 30

RECENZIA: TESTUJEME JEDNODŇOVÝ BATOH MILLET UBIC 30 4 minuty čtení

Bez akéhokoľvek nadsadenia si dovolíme povedať, že Millet patrí medzi to najlepšie, čo ponúka (nielen) francúzsky outdoorový segment. Ide o – dnes už nie malú, ale predsa len rodinnú – outdoorovú firmu, ktorá je stále v rukách rodiny pôvodného zakladateľa. Millet [mi-je] znamená po francúzsky „proso“. A kúzelník Proso (nepliesť s kúzelníkom Žitom) tentoraz vyčaroval parádny všestranný jednodňový batoh. Poďme sa naň spolu pozrieť podrobnejšie!

16. 5. 2024, HUDY tým

Ďalšie články